Do 2017 będą „hodowani” mikro-ludzie GMO w celu testowania leków

mikroludziegmoTwórcy sztucznych mikro-ludzi mają nadzieję wypuścić swoją technologię na rynek do 2017 roku. To nie jest żart science-fiction. Naukowcy opracowują sztucznego człowieka w tym samym duchu jak rośliny zmodyfikowane genetycznie, mając nadzieję, że ich wytwory pozwolą zastąpić zwierzęta wykorzystywane do testów w labolatoriach.

Sztuczni ludzie będą „hodowani” z interaktywnych narządów, które będzie można wykorzystywać przy testowaniu leków, przyśpieszając proces ich wdrażania na rynek oraz uzyskiwania innych zgód rządowych, prawdopodobnie unikając całkowicie uszkadzania szczurów lub innych zwierząt używanych do badań labolatoryjnych. Zmodyfikowani genetycznie ludzie będą zawierać mikroprocesory wielkości smartphone’a, które będą zaprogramowane do replikacji 10 najważniejszych narządów człowieka.

Każdy egzemplarz sztucznego człowieka będzie mały, mniej więcej wielkości samego mikroprocesora symulującego reakcję organizmu ludzkiego na przyjmowane substancje.

Times of India poinformował, że naukowcy chcą w ten sposób uchronić 90 milionów zwierząt rocznie od wykonywanych na nich testów w labolatoriach na całym świecie. Uwe Marx, inżynier tkanki z Technische Universitat Berlin oraz założyciel TissUse, firmy pracującej nad technologią micro-człowieka, powiedział:

„Jeżeli nasz system zostanie zaakceptowany przez regulacje, zamknie to temat większości labolatoryjnych testów na zwierzętach wykonywanych na całym świecie.”

Problem z aktualnym sposobem przeprowadzania badań, jak i również z tym proponowanym przez TissUse, polega na tym, że sztuczne organy, jak i również zwierzęce, nie reagują tak samo jak ciało ludzkie. Wielokrotnie zauważano skutki uboczne zażywanych leków, których nie wykazały badania na zwierzętach, które są dalekie od „bezpiecznych”.

Prawdziwych narządów nie można zastąpić sztucznymi, komputerowymi komponentami. Każdy z nich współdziała ze sobą, z układem hormonalnym, mózgiem, systemem nerwowym, boźdzcami środowiskowymi czy emocjami.

Tłumaczenie: Łukasz Woźniak

Źródło: http://naturalsociety.com
Za: wolna-polska.com.pl

 

Advertisements